Цикл уроків
з англійської мови
в 6 класі
Тема " Шкільне життя "
(За підручником А. М. Несвіт
«We Learn English»)
(За
програмою «Навчальна програма з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних
закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов «Іноземна
мова 5-9 класи»»)
УРОК №1
Тема: Моя школа.
Мета:
навчальна - ознайомити з новим лексичним матеріалом
за темою;
удосконалювати техніку читання;
розвивальна - розвивати комунікативні вміння
учнів;
виховна - виховувати поважне ставлення
до школи та навчання.
06ладнання: підручник, робочий зошит, картки для
індивідуальної роботи та роботи в парах.
Тип уроку: урок
засвоєння нових знань вмінь і навичок.
Етап уроку
|
Часхв
|
Методи
й прийоми
|
Зміст
|
|||
1. Організаційний
|
1
|
Привiтання
|
Т: How are уоu today?
Ps: We are fine, thank уоu!
|
|||
2. Мотивація навчальної діяльності
|
5
|
Метод «Мозкового штурму».
|
1. Введення в
іншомовну атмосферу.
Т: What words do уоu
associate with the topic «School Life»? Учитель креслить схему на дошцi, учнi
пiдказують йому слова.
|
|||
3. Визначення
мети уроку
|
1
|
Слово
вчителя
|
Т: Today we are going to start the new topic – «School
Life» and speak about different schools and school things. But first let's
discuss the results of the test.
|
|||
4. Актуалізація опорних знань
|
3
|
Бесіда
|
1)What school do you go?
2) Where is situation your school?
3) What is your school?
|
|||
5. Вивчення нового матеріалу
|
15
|
Бесiда в режимi Т→Р1→Р2→Р
Самостійна робота
Самостійна робота
|
1.Подання тексту для читання. Впр. 2 (с. 128).
1) Етап пiдготовки до читання.
а) Впр. 1 (с.
128).
Учнi працюють у парах. Ставлять
один одному запитання, поданi в таблицi, та вiдповiдають на них.
Т: Look at the picture оn page 129. Who саn уоu see? Where is the girl? What things are
there in the classroom?
в)Презентацiя нового лексичного матерiалу теми.
Учитель вводить нові ЛО.
Мета самостійної роботи: засвоєння нової лексики.
Учнi отримують картки, на яких –
нові слова тексту та їхнiй переклад. Завдання учнiв – самостiйно дiбрати
визначення до слiв. Потiм учитель називає слова англiйською мовою, а учнi
перекладають їх українською.
1) hinges;
а) ряди;
2) nailed; b) окремий;
3) rows; с) шарнiри;
4) separate;
d) прибитий цвяхом;
5) tip uр; е) пiднiмати.
Т: Now write these words down into
your vocabularies.
Учитель просить учнiв записати
новi слова з перекладом у словничок.
2) Етап читання.
Т: Let's read the text and complete
the table.
Учнi самостiйно читають текст i
заповнюють таблицю, впр. 3 (с. 129).
3) Етап перевiрки розумiння змісту тексту.
а) Бесiда за таблицею.
Т: What were the desks/pencils/blackboard/chalk/children like in Anna's new/old school?
|
|||
6. Первинна
перевірка засвоєння знань
|
10
|
Гра «Correct Your Friend».
|
Учнi працюють у парах: по черзi
висловлюють неправильнi твердження за текстом
впр. 2 (с. 128) i виправляють один одного.
Р1: Аnnа didn't
рау attention to the desks in the new school.
Р2: That's wrong! The desks caught her
attention. The desk was the only thing that was different.
Р1: That's wrong! The desk was not the only thing that
was different etc.
2.
Активiзацiя ЛО теми.
1) Впр. 4 (с. 129).
Учнi в парах звертаються один до одного iз запитаннями, поданими у вправi, дають уснi
вiдповiдi на них.
2) Р3, впр. 1 (с. 71).
Учнi знаходять й обводять назви шкiльних речей.
Потiм письмово складають із ними речення.
|
|||
7. Контроль і самоперевірка знань
|
5
|
Самостійна робота
Гра «De-vоwеllеd Wогds».
|
Учитель роздає
картки зi словами, в яких пропущено голоснi. Учнi в парах: заповнюють
пропуски в словах, потiм по черзi називають слова.
1) L_C_
_ M,
2)
G_MN_Z_ _ M,
3)
BL_CKB_ _RD,
4) T_
_CH_R,
5)
F_RM,
6) SCH_
_L,
7)
D_SK,
8)
CH_LK.
|
|||
8. Підбиття підсумків уроку
|
3
|
Бесiда
в режимi Т→Р1→Р2→Р3
|
Т: What topic were we
discussing today? Name one thing уоu like about your school.
(Учнi ланцюжком дають вiдповiдi на запитання).
Оцінювання.
|
|||
9. Домашнє завдання
|
2
|
Коментар
|
1)
РЗ, впр. 2 (с. 71), усно.
Причитай текст і дай відповіді на запитання.
2)
РЗ, впр. 3 (с. 72), письмово.
Встав в речення потрібне
дієслово.
3)
*РЗ, впр. 5 (с. 72), письмово.
Напиши листа своєму другові
про свою школу.
|
УРОК №2
Тема: Предмети,
які я вивчаю у школі.
Мета:
навчальна - повторити й активізувати ЛО
теми; удосконалювати техніку читання;
розвивальна - розвивати навички та вміння читати слова ізольовано і в
контексті; логічне мислення, спостережливість, самостійність;
виховна - виховувати культуру мовлення
учнів, заохочувати до активності й самостійності в роботі.
06ладнання: пiдручник, робочий зошит, картки для роботи в парах, картки індивідуальної
роботи.
Тип уроку: урок засвоєння навичок
і вмінь.
Хід уроку
Етап уроку
|
Час хв
|
Методи
й прийоми
|
Зміст
|
1. Організаційний
|
1
|
Привiтання
|
Т: Неl1о! Nice to sее уоu!
Ps: Nice to see уоu, too!
|
2. Мотивація
навчальної діяльності
|
5
|
Самостійна робота
|
1. Введення в
іншомовну атмосферу.
Мета самостійної роботи: вміння складати діалоги.
Учнi працюють у парах. Учитель
роздає картки, якi мiстять частини дiалогiв-жартiв за темою «Школа». 3авдання
учнiв – якомога швидше скласти п'ять дiалогiв iз десяти карток. Перемагає
пара, яка першою виконає завдання. Потiм учнi в парах iнсеценують дiалоги.
-
What do you think about your first day
at school?
-
First? You mean I have to go back
again?
-
Why are you always late for school?
-
It’s not my fault. You always ring the
bell before I get there!
-
Does your father still help you with
your homework?
-
No, Miss. I can get it all wrong on my
own now.
-
Sir! What would I have to get 3A
levels?
-
Someone else’s name at the top of your
exam paper!
|
3. Визначення
мети уроку
|
1
|
Слово вчителя
|
Т: Today we'l1 continue оur talk about scool life in general and about
school subjects in particular. Уоu'1l also practise the vocabulary оn the
topic in texts, games and exercises.
|
4. Актуалізація опорних знань
|
8
|
Бесіда
|
1)What is you favourite subject?
2) What do you do at the lessons of…?
3) What is easy/difficult for you about learning….?
Перевiрка домашнього завдання.
1) Р3, впр. 2 (с. 71), впр. 3 (с.
72).
Учнi по черзi читають речення, якi
вони записали про свою школу.
2) Р3, впр. 4 (с. 72).
Учнi ланцюжком читають складений
ними текст з поданих слів.
|
5. Пробне застосування знань
|
13
|
Робота з теоретичним матеріалом (підручником)
Самостійна робота
|
1. Розвиток умінь дiалогiчного мовлення.
1) Впр. 1а (с. 130).
Бесiда в режимi Т→Р1→Р2→Р3.
Т: Look at the piсtures А – F оn page 130 of your textbook. Who саn уоu see there?
What school lessons аге the children at? What аге they doing?
2) Впр. 1b (с. 130).
Учні працюють у парах: по черзi складають уснi повiдомлення
про рiзнi навчальні предмети, використовуючи поданi у вправi слова i
словосполучення.
3) Впр. 2 (с. 130).
Учнi в парах звертаються один до
одного iз запитаннями, поданими у вправi, та дають уснi вiдповiдi на них.
2. Активiзацiя ЛО теми.
l) Р3, впр. 2 (с. 73).
Учнi заповнюють таблицю назвами навчальних предметiв
вiдповiдно до видiв дiяльностi. Потiм ланцюжком розповiдають, якi види
дiяльностi використовуються на яких уроках.
|
6. Вправи з перенесенням знань в нові умови
|
10
|
Самостійна робота
(тести)
|
1.Аудiювання.
1)Подання тексту для аудiювання.
Учитель роздає картки для iндивiдуальної роботи, що мiстять варiанти вiдповiдi на запитання.
Потiм читає дiалог, а учнi повиннi вибрати й обвести лiтеру правильного
вapiaнтa вiдповiдi.
UNLUCKY DAY АТ SCHOOL
- How was уоuг first day at school, Wendy?
- Horrible! Тhе teacher shouted at mе.
- Why? Were уоu naughty?
– I was only talking to the other children.
- Оh, I see. Well, уоu must bе quiet and do уоuг work.
- But I didn't understand the exercise.
- Well, if уоu don't understand sometl1ing, уоu should
ask уоuг teacher.
- I tried but she told mе to bе quiet!
- You should put уоuг hand up first and wait until shе
speaks to уоu.
- Nobody told mе
that!
- Well, уоu know now. School is like life, Wendy. Уоu
learn something new
every day.
2) Перевірка розуміння тексту. (Тест)
Listeп to the dialogиe. Choose aпd circle the correct
aпswers.
1) How was Wendy's first day at school?
а) Excellent. b) Horrible.
2) Why did the teacher shout at
Wendy?
а) She
didn't have her homework.
b)
She was talking to the other children.
3) Why was Wendy talking?
а) She
didn't ul1derstand the exercise.
b) The
lesson was boring.
4) What should children do if they
dоn't understand anything?
а)Ask
classmates.
b) Ask
the teacher.
5)What should children do if they want to tell
something to the teacher?
а) Stand
uр.
b) Put
their hand uр.
6)Why is school like lifе?
а) Уоu learn something new every
day.
b) Уоu don't know manу things.
|
8.Підбиття підсумків
уроку
|
5
|
Бесiда
в режимi Т→Р1→Р2→Р3
|
Т: What topic have we
discussed today? What have уоu learned to speak about? Now I'll tell уоu the beginning оf the word соmbinаtiоn and уоu'll finish it.
Т: То do ...
Рs: An ехрегimеnt.
Т: То discuss ...
Рs: А story! etc.
Оцінювання.
|
9. Домашнє завдання
|
2
|
Творче завдання
|
1) 1) Впр. 1 (с. 72), усно.
Склади
розповідь про свій робочий день.
2)*
Впр. 5 (с. 131), письмово.
Напиши інструкцію «Як виконувати домашнє завдання»
|
УРОК №3
Тема: На уроці
англійської мови.
Мета:
навчальна – удосконалювати техніку
читання; повторити граматичний матеріал:
минулий неозначений і тривалий часи,
спеціальні запитання;
розвивальна - розвивати навички діалогічного
та монологічного мовлення, шляхом розв’язування проблемно-пошукових завдань;
виховна - виховувати свідоме
ставлення до самоосвіти.
06ладнання: пiдручник, робочий
зошит.
Тип
уроку: урок комплексного застосування знань,
вмінь і навичок.
Етап уроку
|
Часхв
|
Методи
й прийоми
|
Зміст
|
1. Організаційний
|
1
|
Привiтання
|
Т: How are уоu today?
Ps: We are fine, thank
уоu!
|
2. Актуалізація необхідних для творчого
застосування знань
|
4
|
Гра «At the English Language Lesson».
|
1.Введення в іншомовну атмосферу.
Учитель розподiляє клас на двi команди. Їхнi
представники виходять до дошки й отримують картку iз завданням, яке потрiбно
iнсценувати. Кожний представник зображує певну дiю, зазначену на його картцi,
а його команда намагається здогадатися, що це за дiя. Наприклад, учень
iнсценує виконання вправ. Гравцi його команди ставлять загальнi запитання.
Тeaт 1: Are уоu writing?
Leader:
No, I’m not.
Теат 1: Are уоu doing exercises?
Leader:
Уеs, I’m.
|
3. Визначення
мети уроку
|
1
|
Слово вчителя
|
Т: Today we'll speak
about the English Language lesson and English Language teachers. Wе are going
to practise the vocabulary оn the topic in games, rhymes, dialogues and
exercises.
|
4. Актуалізація опорних знань
|
3
|
Бесіда
|
1)What is you favourite subject?
2) What do you do at the lessons of…?
3) What is easy/difficult for you about learning….?
Перевiрка домашнього завдання. Впр. 1
(с. 72), усно.
Впр. 5 (с. 131),
письмово.
Учитель викликає трьох-чотирьох учнiв та пропонує їм прочитати свої
роботи.
|
5. Узагальнення, систематизація знань
і способів діяльності
|
15
|
Робота з
теоретичним матеріалом (підручником)
Самостійна робота
Бесiда в режимi Т→Р1→Р2→Р3.
|
1.Вивчення вipшa «Everybody Наs а Ноbbу». Впр. 1 (с. 132).
Учитель читає вiрш, а учнi хором
повторюють його. Потiм двоє-троє учнiв, за бажанням, декламують вiрш перед
класом.
2. Подання тексту для читання. Впр. 2 (с. 132).
1)
Етап пiдготовки до читання.
Т: Look at the picture оn page 133
and tell who уоu саn see there. Where аre the pupils and the teacher? What
are they doing? What lesson do уоu think it is?
2) Етап читання.
Т: Read the text and make uр а plan
of it.
Учнi самостiйно читають текст i
складають до нього план.
3) Етап перевiрки розумiння змiсту тексту.
а) Бесiда в режимi Т→Р1→Р2→Р3.
Т: Look at the Learniпg Strategies bох оn page 132 of your textbook.
What should а speaker do while retelling а story? What should а listener of а
story do?
б) Переказ тексту.
Учитель просить трьох-чотирьох
учнiв, за бажанням, спираючись на план та пам'ятаючи про принципи переказу, розповiсти текст вправи.
|
6. Засвоєння зразка комплексного застосування
|
5
|
Гра «Gates»
|
Двоє учнiв стоять перед класом,
тримаючись за руки так, щоб створити «ворота». Iншi учнi по черзi пiдходять
до «вopiт» i вимовляють речення (питальне або розповiдне), що стосується
уроку англiйської або вчителя англiйської мови. Якщо в реченнi немає помилок,
«ворота» пропускають учня, в iншому ж випадку учень
(якщо в цьому є потреба, за допомогою вчителя)
виправляє помилку.
Повторення й активiзацiя ЛО теми; розвиток
yмiнь мовлення.
1) Впр. 3 (с. 133).
Учнi в парах усно розповiдають
один одному про улюбленi предмети й улюблених вчителiв, використовуючи поданi
у вправi слова та словосполучення.
|
7. Контроль і самоперевірка знань
|
10
|
Самостійна робота
|
1.Повторення граматичного матерiалу: минулий
неозначений і тривалий час. Спецiальнi запитання.
Мета самостійної роботи: вчити складати
питальні речення в минулому неозначеному та тривалому часів.
1) Впр. 4 (с. 133).
Учнi самостiйно складають уснi
речення в минулому неозначеному або тривалому часi про останнiй урок
англiйської мови.
2) Впр. 5 (с. 133).
Учнi письмово, в зошитах,
складають якомога бiльше спецiальних запитань до поданого речення. Потiм по
черзi читають запитання, якi вони склали.
|
8. Підбиття підсумків уроку
|
2
|
Бесiда в режимi Т→Р1→Р2→Р3
|
Т: What topic were we
discussing today? What can you speak about now?
Учнi ланцюжком дають вiдповiдi на запитання.
Оцінювання.
|
9. Рефлексія
|
3
|
Гра «Make a Sentence».
|
Учитель просить учнів усно скласти
по одному реченню за темою «На уроці англійської мови». Якщо учень не може
скласти речення, він декламує будь-який вірш англійською мовою.
|
10. Домашнє завдання
|
1
|
Коментар
|
1)1) Р3, впр. 1 (с. 74), письмово. Скласти дiалог, доповнюючи його поданими реплiками.
2)*Р3, впр. 2 (с. 74), письмово.
Доповніть речення обираючи потрібну форму дiєслiв.
|
УРОК №4
Тема: Готуємося до подорожі.
Мета:
навчальна – вчити вживати лексику в нестандартних
мовних ситуаціях, повторити граматичний матеріал: модальне дієслово shood;
розвивальна - розвивати комунiкативнi вмiння
учнiвя; спостережливість, самостійність суджень, уяву, вміння логічного викладу
думок;
виховна - виховувати свідомість громадянина
України та любов до своєї Батьківщини та її історичного минулого.
0бладнання: пiдручник, робочий
зошит, картки для роботи в парах, картки
індивідуальної роботи.
Тип
уроку: урок комбінований.
Хід уроку
Етап уроку
|
Часхв
|
Методи
й прийоми
|
Зміст
|
1. Організаційний
|
1
|
Привiтання
|
Т: Неl1о! Nice to sее уоu!
Ps: Nice to see уоu, too!
|
2. Мотивація навчальної діяльності
|
5
|
Самостійна робота в парах
|
1. Введення в іншомовну атмосферу.
Мета самостійної роботи: вчити складати
запитання в парах.
Виконання завдання на картках Робота в парах.
Учитель роздає картки з текстом, у якому пропущено частину iнформацiї.
Учнi в парах ставлятъ один одному запитання та доповнюють речення. По
закiнченнi виконання завдання учнi ланцюжком читають доповнений текст.
Card А
Ask your
partпer aпd coтplete the text.
________________________of people visit the United Kingdom every year.
They
соmе to ___, to see the sights,
to study ог to
work. People who live within the European Economic Area (ЕЕА) ol1ly need
а _________________ to get to the United Kingdom, but
the people who live outside the ЕЕА (like Ukrainians) should get а visa
first. If уоu want to get а visa уоu should have а passport, а
____________________, and а return ticket.
Americans, and
people from
Commonwealth coul1tries
(these are countries which were British colonies
тапу years ago) don't need а visa get to the UK.
Card В
Ask yoиr partпer aпd coтplete the text.
Thousands
of people visit the ___________________________every уеаг.
They соmе to have а holiday, to sее the __ ________________,
to study or to work.
People who live within the Еuгореаn Economic Area
(ЕЕА) only need а passport to get to the United Kingdom, but the people who
live оutsidе the ЕЕА (like Ukrainians) should get а _________________first.
If уоu want to get а visa уоu should have а passport, а passport photo, and
а______________________.
Americans, Аustгаliаns and people from
Соmmоnwеаlth соuntгiеs (these
are countries which were British ___________________mаnу
years ago) don't nееd a visa to get to
the UK.
|
3. Визначення
мети уроку
|
1
|
Слово вчителя
|
Т:Today we'll
speak about travelling. We'll discuss what is important to remember and what
things are necessary when уоu are оn а journey. Уоu'll also practise in using the modal verb should.
|
4. Актуалізація опорних знань
|
8
|
Бесіда
|
What is the best way to see a city?
- to follow
the recommended sightseeing routes;
- to walk
along the streets and look around;
- to make a
guided tour of the city.
Перевiрка домашнього
завдання.
1) Р3, впр. 1 (с. 74).
Учнi читають дiалог, який вони доповнили поданими реплiками, за ролями.
2) Р3, впр. 2 (с. 74).
Учнi ланцюжком читають речення вправи, пояснюючи, яку форму дiєслiв вони
обрали та чому.
|
5. Пробне застосування знань
|
13
|
Робота з
теоретичним матеріалом (підручником)
Бесiда в режимi Т→Р1→Р2→Р3.
|
1.Подання тексту для читання й обговорення.
1) Впр. 1 (с. 134).
Т: Look at the pictures оп page 134.
Who саn уоu see there? Let's read the texts and write down the problem these
children have when they are visiting а new citу.
Учнi самостiйно читають тексти вправи i виписують в зошити проблеми, якi
можуть виникнути пiд час подорожi до iншихміст. Потiм по черзi називають
проблеми, якi вони виписали.
Т: What advice саn уоu give to these
children?
Учнi усно складають речення про те, що можна порадити дiтям для розв’язання їхнiх
проблем.
Т: Which of these problems аге
troubling уог when уог tгavel?
Учнi складають повiдомлення про те, що зазвичай турбує їх пiд час
подорожi.
|
6. Вправи з
перенесенням знань в нові умови
|
10
|
Самостійна робота в парах
Самостійна робота
Індивідуальна самостійна робота
|
1. Читання діалогу
Впр. 2 (с. 134).
Учнi працюють у парах: читають дiалог за ролями, пiсля чога заповнюють
таблицю, подану у вправi. Учитель ставить учням запитання за таблицею, а учнi
усно вiдповідають.
Т: What places is Olena going to
visit? What thil1gs is she taking with her? What means of transport will she
use? What language is she going to speak?
2. Етап перевiрки розумiння змiсту дiалогу.
Впр. 3 (с. 135).
Учнi читають твердження вправи, погоджуються з правильними, виправляють
неправильнi.
3.Повторення граматичного матерiалу: модальне
дiєслово should.
Мета самостійної
роботи: правильність використання модальних дієслів у
реченні.
1) Пояснення вчителя.
Т: Look at the Graттar Lab bох оn page
135. Read about the modal verb should and complete the table оn уоuг cards.
2) Впр. 4 (с. 135).
Учнi самостiйно заповнюють пропуски в реченнях модальним дiєсловом should або shouldп't. Потiм
ланцюжком читають речення. Учитель перевiряє правильнiсть виконання завдання.
3) Виконання завдання на картках.
Учитель роздає картки для iндивiдуальної роботи. Учнi перефразують
речення за зразком i записують їх на картках. Потiм по черзi читають речення,
якi вони записали.
Make ир seпteпces with the тodal verb should(п't) as iп the exaтple.
1) Don't talk when I’m talking! Уои shouldп't talk wheп I’т talkiпg.
2) Ве in time for уоuг classes! ___________ _____
3) Don't eat in the classroom! ______________ ____________________ ___
4) Switch off your mobile phones! __________ _ _____
5) Write everything in реn! ____________________________
6) Don't leave the classroom without permission! __________________________ _ _____
|
8. Підбиття підсумків уроку
|
5
|
Бесiда
в режимi Т→Р1→Р2→Р3
|
Т: What topic did we start today? What can you speak about
now?
Т:Tell one thing you should/shouldn’t do after classes.
Учнi ланцюжком дають вiдповiдi
на запитання. Учні по одному реченню складають про те, що їм слід (або не
слід) зробити після занять.
Оцінювання.
|
9. Домашнє завдання
|
2
|
Творче
завдання
|
1) Р3, впр. 1 (с. 132), письмово.
Перекласти вірш і вивчити його напам’ять.
*2) Р3, впр.
1 (с. 134).
Підготувати
усну розповідь про свою останню подорож.
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий